Wady i zalety lokat bankowych

01 cze

Wady i zalety lokat bankowych

Polski rynek finansowy jest jednym z bardziej skomplikowanych na świecie. Posiada w większości skomplikowane produkty depozytowe i kredytowe. Czasami trudno się w nich połapać. Dlatego, też zdecydowanie lepiej jest postawić na znane produkty, które nie tylko nie są skomplikowane, ale również pozwalają skutecznie zarobić. Mowa tutaj o lokatach bankowych, które mimo tego, że są jednymi z najstarszych produktów bankowych w Polsce to w dalszym ciągu są bardzo popularne a co najważniejsze dla klienta skuteczne. Jak działają? Jakie są ich główne zalety?

Zalety lokat bankowych

Weryfikując zalety lokat bankowych w pierwszej kolejności należy wspomnieć o pełnej gwarancji włożonego kapitału. Klient nie straci, więc ani złotówki z powierzonych bankowi środków. Dodatkowo uzyska do nich dostęp w każdej możliwej sytuacji. Bank ma, bowiem świadomość, że powierzone mu środki są oszczędnościami całego życia klienta i trzeba je szanować. Musi on mieć również możliwość zerwania lokaty w każdej sytuacji, gdy tylko zajdzie taka potrzeba. I tak rzeczywiście jest. W przypadku, kiedy więc dojdzie do sytuacji podbramkowej i klient będzie chciał odzyskać swoje środki to otrzyma je w każdym momencie.

Idąc dalej w aspekcie plusów lokat bankowych należy wspomnieć jeszcze o elemencie zarobku. Albowiem każda lokata bankowa jest oprocentowana na konkretny procent zależny od obowiązujących w danej chwili stup procentowych i to właśnie on daje zyski na lokacie. Oczywiście im on większy tym dla klienta zdecydowanie lepiej. Z resztą nie tylko dla klienta. Bo dzięki temu również bank pozyska znacznie większy kapitał z lokat bankowych na kolejne swoje działania, czyli udzielanie kredytów czy też inwestycje na giełdach.

Wady lokat terminowych

Wspominając o wadach lokat terminowych nie można zapomnieć o stosunkowo wysokiej kwocie minimalnej, która jest niezbędna, aby założyć lokatę. Zazwyczaj jest to suma tysiąca złotych, która dla niektórych jest kwotą zaporową i właśnie z tego powodu konkretne osoby nie są w stanie założyć lokaty bankowej i na niej skutecznie zarabiać. Z resztą podobnie jest w przypadku lokat bankowych oferowanych w walucie obcej. Wtedy to niezbędne jest powierzenie bankowi kwoty nawet 500 euro czy też 500 USD lub innej waluty w zależności, w jakiej uruchamiana jest lokata bankowa. Jest to, zatem kwota nawet większa niż wspomniany wcześniej tysiąc złotych.

Write a Reply or Comment