Najlepsze lokaty bankowe – ranking lokat kwiecień 2016

01 kw.

Najlepsze lokaty bankowe – ranking lokat kwiecień 2016

Chociaż aktualne stawki oprocentowania depozytów bankowych nie powalają na kolana to w dalszym ciągu bezpieczne bankowe produkty oszczędnościowe pozostają najpopularniejszą formą inwestycji wybieraną przez Polaków. Jak wynika z danych publikowanych przez Narodowy Bank Polski na lokatach terminowych i rachunkach bankowych polskie gospodarstwa domowe w pierwszych miesiącach 2016 roku zdeponowały ponad 450 mld złotych co stanowi blisko 62% wszystkich oszczędności Polaków. Zdecydowanie najczęściej wybieranymi produktami oszczędnościowymi pozostają krótkoterminowe lokaty oraz rachunki oszczędnościowe. Obie te formy oprócz stałego i bezpiecznego zysku umożliwiają ponadto regularny dostęp do swoich środków.

Tradycyjnie już na początku każdego miesiąca pokusiliśmy się o przygotowanie kompleksowego rankingu najlepszych ofert lokat bankowych oraz kont oszczędnościowych. Przeanalizowaliśmy dokładnie propozycje 21 banków działających na terenie naszego kraju. Liczymy, że nasze porównanie pomoże Wam w wyborze oferty, które najlepiej spełni Wasze oczekiwania. Należy w tym miejscu podkreślić, że każdy z nas oczekuje swoistych cech od produktu oszczędnościowego, który uwzględni zarówno naszą aktualną sytuację finansową jak również obrane cele inwestycyjne. Mamy nadzieję, że kompleksowość rankingu pozwoli Wam na wybór najbardziej atrakcyjnego produktu oszczędnościowego.

Ranking lokat bankowych – najlepsze lokaty kwiecień 2016

BankNazwa lokatyOprocentowanie lokatyOkres umowy z bankiemSzczegóły oferty
Idea BankLokata Happy4,00%3 miesiąceSzczegóły oferty
BGŻ OptimaLokata Bezkarna3,20%3 miesiąceSzczegóły oferty
Lion’s BankLokata Welcome2,85%3 miesiąceSzczegóły oferty
Raiffeisen PolbankLokata mobilna2,60%3 mies.Szczegóły oferty
Lion’s BankLokata Welcome2,50%1 lub 3 miesiąceSzczegóły oferty
Santander Consumer BankLokata direct+ internet 12M2,40%12 mies.Szczegóły oferty
Getin BankLokata Tradycyjna2,40%6 mies.Szczegóły oferty
Plus BankLokata Standardowa2,35%3 mies.Szczegóły oferty
BZ WBKLokata Swobodnie zarabiająca2,30%4 mies.Szczegóły oferty
PKO BPLokata w IKO2,25%1 mies.Szczegóły oferty
Getin BankLokata Party2,10%6 mies.Szczegóły oferty
EurobankLokata terminowa2,10%36 mies.Szczegóły oferty
Biz BankLokata BIZ PRO 3 m.2,00%3 mies.Szczegóły oferty
Biz BankLokata BIZ PRO 12m2,00%12 mies.Szczegóły oferty
Millenium BankLokata Horyzont Zysku2,00%18 mies.Szczegóły oferty
BGŻ OptimaLokata Standardowa 3m2,00%3 mies.Szczegóły oferty
BGŻ OptimaLokata Elastyczna 3m2,00%6 mies.Szczegóły oferty
BGŻ OptimaLokata Standardowa 12M2,00%12 mies.Szczegóły oferty
Idea BankLokata Beztroska2,00%3 mies.Szczegóły oferty
mBank3-dniowa lokata1,80%3 dniSzczegóły oferty

Wg naszej analizy najlepszą lokatą w kwietniu 2016, podobnie jak w marcu pozostaje oferta Idea Banku. Na Lokacie Happy, które jest zakładana na okres 3 miesięcy możemy zarobić 4% w skali roku. To obecnie najwyższe oprocentowanie jakie możemy uzyskać na polskim rynku. Na tym depozycie możemy zdeponować środki o wartości od 1 000 zł do 10 000 zł. Aby założyć Lokatę Happy nie musimy otwierać w banku konta osobistego, a sama procedura otwarcia i prowadzenia lokaty jest bardzo prosta i odbywa się na pośrednictwem Internetu.

Na drugim miejscu w naszym rankingu plasuje się oferta kierowana przez internetowy bank BGŻ Optima. Ta specjalizująca się w oszczędnościach instytucja oferuje nam założenie Lokaty Bezkarnej z oprocentowaniem 3,20% w skali roku. Depozyt zakładany jest na okres 3 miesięcy i możemy zdeponować na nim środki o wartości od 1000 do nawet 100 000 złotych! Cały proces zakładania lokaty odbywa się przez Internet i nie powinien zająć więcej niż 10 minut.

W ostatnim czasie aktywnym bankiem na rynku depozytów bankowych stał się Lion’s Bank, który aktualnie proponuje dwie atrakcyjne oferty lokat bankowych. Pierwsza z nich (zakładana w oddziałach banków lub przez telefon) jest Lokata Welcome zakładana na okres 3 miesięcy. Bank proponuje nam w tym wypadku oprocentowanie na poziomie 2,85% rocznie. Drugą propozycją jest internetowa wersja tej propozycji Lokata Welcome Online (mamy możliwość wyboru okresu trwania lokaty – 1 lub 3 miesiące) z oprocentowaniem w wysokości 2,50%. Obie wymienione propozycje są dostępne dla bardziej zamożnych klientów, którzy zdecydują się zdeponować minimum 100 000 złotych. Bank nie wymaga otwierania dodatkowego konta osobistego ani innego produktu bankowego.

W naszym zestawieniu widnieje także oferty lokaty mobilnej. Raiffeisen Bank przygotował specjalną ofertę lokaty przeznaczaną dla klientów posiadających aplikację mobilną Raiffaisen Banku. Lokata Mobilna zakładana jest na okres 3 miesięcy z oprocentowaniem na poziomie 2,60%. Na depozyt możemy wpłacić maksymalnie 10 000 zł.

Jak widzimy z naszego zestawienia obecnie na rynku ciężko znaleźć atrakcyjną ofertę lokaty zakładanej na dłuższy okres. Aktualnie najlepszą lokatę długoterminową oferuje nam Santander Consumer Bank, którego Lokata Direct+ Internet zakładana jest na 12 miesięcy z oprocentowaniem w wysokości 2,40%.

Najlepsze konta oszczędnościowe w kwietniu 2016

rachunki oszczędnościowe kwiecień 2016Podczas analizy różnych możliwości inwestowania wolnych środków finansowych warto zastanowić się także nad lokowaniem pieniędzy na rachunkach oszczędnościowych. Oprocentowane konta bankowe przypominają swoimi cechami lokaty terminowe, ale posiadają kilka różnic, które warto podkreślić.

Przede wszystkim, deponując środki na rachunku oszczędnościowym nie tracimy możliwości korzystania z nich przez z góry określony okres, tak jak jest w przypadku lokat terminowych. W większości aktualnych ofert polskich banków mamy bowiem możliwość dokonywania dowolnej liczby wpłat i wypłat z rachunku bez utraty uzbieranych odsetek. Zazwyczaj oprocentowanie rachunków oszczędnościowych jest nieco niższe niż na najlepszych lokatach to da się znaleźć na rynku atrakcyjne propozycje. Najlepsze z nich prezentujemy w poniższym zestawieniu.

BankWysokość oprocentowaniaPodstawowe informacjeSzczegóły
BZ WBK4,00%– darmowe konto osobiste z usługą bankowości elektronicznej
– oprocentowanie na rachunku 4% w skali roku dla środków do 4 000 zł
– powyżej 4 000 oprocentowanie środków 1% w skali roku
– dodatkowa premia w wysokości 120 zł!
Szczegóły oferty
ING Bank Śląski2,50%– najlepsze tradycyjne konto oszczędnościowe na rynku
– oprocentowanie 2,50% w skali roku dla nowych środków do wartości 100 000 zł
– darmowe prowadzenie rachunku, dowolne wpłaty i wypłaty bez utraty odsetek
Szczegóły oferty
Alior Bank2,25%– całkowity brak opłat związanych z rachunkiemSzczegóły oferty
Citi Handlowy2,00%– swobodne wpłaty i wypłaty
– stały dostęp do środków w bankowości internetowej
– promocyjne oprocentowanie tylko do 20 tys. zł
Szczegóły oferty
Toyota Bankdo 2,00%– promocyjne oprocentowanie od 50 tys. złSzczegóły oferty
Getin Bank1,90%– 0 zł za otwarcie i prowadzenie konta- miesięczna kapitalizacja odsetekSzczegóły oferty
Raiffeisen Polbankdo 1,80%– oprocentowanie oparte na zmiennej stopie referencyjnej NBP oraz stałym mnożnikuSzczegóły oferty

„Konto Godne Polecenia” w banku BZ WBK to naszym zdaniem obecnie najlepsze konto oszczędnościowe na polskim rynku. Posiada ponadprzeciętne obecnie oprocentowanie w wysokości 4% w skali roku. Należy w tym miejscu podkreślić, że owa wartość oprocentowania dotyczy ulokowanych środków do wartości 4000 zł. Powyżej tej kwoty oprocentowanie na koncie wynosi 1% w skali roku. Średnia wartość oprocentowania zależy więc od wartości ulokowanych środków. Prowadzenie „Konta Godnego Polecenia” jest całkowicie bezpłatne – mamy zagwarantowane darmowe prowadzenie konta, darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów w kraju oraz darmowe przelewy internetowe, zlecenia stałe oraz polecenia zapłaty. Ponadto dla nowych klientów banku przygotowana dodatkową promocję – premię pieniężną za otwarcie konta w wysokości 120 złotych!

Najlepsze, tradycyjne konto oszczędnościowe oferuje obecnie ING Bank Śląski. Na Otwartym Koncie Oszczędnościowym możemy zarabiać 2,5% w skali roku. Warunkiem jest wpłacenie do banku nowych środków o wartości nieprzekraczającej 100 000 złotych. Promocyjne oprocentowanie obowiązuje przez pierwsze 4 miesiące oszczędzania. Możemy elastycznie korzystać ze swoich oszczędności, bank umożliwia nam dokonywanie dowolnej liczby wpłat i wypłat z rachunku bez utraty uzbieranych odsetek.

Aktualna sytuacja na rynku depozytów bankowych

srednie-oprocentowanie-kwiecien-2016

W obecnej sytuacji na rynku depozytów bankowych mamy do czynienia ze stosunkowo niskim poziomem oprocentowania. Jak możemy zaobserwować z powyższego wykresu wartość oprocentowania lokat bankowych o wszystkich terminach zapadalności malała regularnie począwszy od drugiej połowy 2014 roku. Głównym powodem takiej sytuacji był cykl obniżek stóp procentowych NBP realizowanych przez Radę Polityki Pieniężnej. Poziom stóp procentowych, w tym przede wszystkim głównej stopy referencyjnej wpływa bezpośrednio na politykę banków w zakresie oprocentowania depozytów terminowych. Według analiz i przewidywań większości ekspertów w najbliższym czasie nie należy przewidywać się większych zmian jeśli chodzi o wysokość stóp procentowych i co za tym idzie nie spodziewajmy się istotnych wahań jeśli chodzi o średnie oprocentowanie lokat bankowych.

Pełne zestawienie najlepszych lokat bankowych – kwiecień 2016

lokaty ranking - marzec 2016

Ranking lokat krótkoterminowych kwiecień 2016 – do 3 miesięcy

Nazwa bankuNazwa produktuOkres umowyWartość oprocentowania
Idea BankLokata Happy3 miesiące4,00%
BGŻ OptimaLokata Bezkarna3 miesiące3,20%
Lion’s BankLokata Welcome3 miesiące2,85%
Raiffeisen PolbankLokata Mobilna3 miesiące2,60%
Lion’s BankLokata Welcome Online3 miesiące2,50%
BZ WBKLokata Powitalna 1|2|33 miesiące2,50%
Idea BankLokata Power3 miesiące2,50%
PKO BPLokata w IKO1 miesiąc2,25%
Getin Banke-lokata Tradycyjna3 miesiące2,20%
Plus BankLokata internetowa3 miesiące2,15%
Idea BankLokata stabilna3 miesiące2,15%
mBankLokata na nowe środki3 miesiące2,00%
EurobankLokata terminowa3 miesiące1,45%
Pekao SAe-lok@ta3 miesiące1,10%

Ranking lokat średnioterminowych kwiecień 2016 – od 4 do 6 miesięcy

Nazwa bankuNazwa produktuOkres umowyWartość oprocentowania
BOŚ BankEKOlokata Super procentująca6 miesięcy2,80%
Idea BankLokata Tylko Teraz5 miesięcy2,65%
Idea BankLokata Power6 miesięcy2,55%
BZ WBKLokata Mobilna4 miesiące2,50%
Alior BankLokata na 120 dni6 miesięcy2,35%
Idea BankLokata nr 16 miesięcy2,30%
Idea BankLokata Fair Play6 miesięcy2,25%
BZ WBKLokata Swobodnie Zarabiająca4 miesiące2,10%
Plus BankLokata Internetowa6 miesiące2,10%
BOŚ BankLokata elastyczna6 miesięcy2,00%
mBankLokata na nowe środki6 miesięcy2,00%
BGŻ BNP ParibaskE-lokata6 miesięcy1,70%

Ranking lokat terminowych kwiecień 2016 – od 7 do 11 miesięcy

Nazwa bankuNazwa produktuOkres umowyWartość oprocentowania
BOŚ BankEKOlokata Wysoko Procentująca9 miesięcy2,65%
Alior BankLokata 210 dni7 miesięcy2,35%
Idea BankLokata nr 18 miesięcy2,35%
Idea BankLokata Stabilna9 miesięcy2,30%
mBankLokata na nowe środki9 miesięcy2,00%
EurobankLokata terminowa9 miesięcy1,60%
Santander BankLokata Direct+ Internet9 miesięcy1,60%
Santander BankLokata Zysk+9 miesięcy1,45%
Millennium BankLokata Millennium9 miesięcy1,00%

Ranking lokat długoterminowych kwiecień 2016 – od 12 miesięcy

Nazwa bankuNazwa produktuOkres umowyWartość oprocentowania
BOŚ BankEKOlokata z Bonusem12 miesięcy2,50%
Idea BankLokata nr 112 miesięcy2,50%
Santander Consumer BankLokata Direct+ Internet12 miesięcy2,40%
BGŻ OptimaLokata Standardowa12 miesięcy2,00%
Plus BankLokata Internetowa12 miesięcy2,00%
Millennium BankLokata Horyzont Zysku315 miesięcy2,00%
EurobankLokata terminowa36 miesięcy1,90%
PKO BPLokata z iKO12 miesięcy1,80%
BGŻ BNP ParibasLokata na 18 miesięcy18 miesięcy1,60%
mBankLokata terminowa24 miesiące1,40%
ING Bank ŚląskiLokata terminowa12 miesięcy1,25%
Millennium BankLokata SuperProcent12 miesięcy1,15%

Write a Reply or Comment