Nowy program lojalnościowy Allegro: wymieniaj wirtualne monety na kupony rabatowe

15 styczeń

Nowy program lojalnościowy Allegro: wymieniaj wirtualne monety na kupony rabatowe

Kilka dni temu wystartował nowy program lojalnościowy Allegro. Teraz robiąc zakupy w serwisie możemy zyskać wirtualne monety, które później będzie można wymienić na kupony rabatowe. Za 20 wirtualnych monet otrzymamy kupon o wartość 20 zł. Teoretycznie możemy więc zyskać nawet 10% zwrotu. Jak to wygląda w praktyce? Sprawdźmy szczegóły programu, aby się dowiedzieć.

Wirtualne monety tylko za wybrane zakupy

Z pozoru zasady programu wydają się bardzo proste. Robiąc zakupy o wartości min. 60 zł (bez kosztów dostawy), otrzymamy 6 wirtualnych monet. Po uzbieraniu 20 takich, będziemy mogli wymienić je na kupon rabatowy o wartości 20 zł. Jednak aby nie było zbyt łatwo, serwis Allegro wprowadził kilka ograniczeń:

 1. Zakupy muszą zostać wykonane za pośrednictwem aplikacji mobilnej Allegro.
 2. Zakupy muszą zostać opłacone poprzez usługę PayU.
 3. Zakupy muszą dotyczyć przynajmniej jednego przedmiotu o wartości 60 zł – kilka mniejszych zakupów o łącznej wartości 60 zł nie zaliczy się do promocji.
 4. Zakupy muszą dotyczyć oferty ze Standardem Allegro (oznaczone pomarańczowym diamentem).
 5. Zakupy w następujących kategoriach nie są objęte programem:
 • Elektronika > Konsole i automaty > Microsoft Xbox 360 > Zdrapki,
 • Elektronika > Komputery > Internet,
 • Elektronika-> RTV AGD -> Karty Allegro,
 • Elektronika > Telefony i Akcesoria > Pre-paid,
 • Kultura i rozrywka > Gry > Komputerowe PC,
 • Kultura i rozrywka > Gry > Gry online (MMO),
 • Komputery › Oprogramowanie › Internet,
 • Kultura i rozrywka > Gry > Gry na konsole > Doładowania.

Wymiana 20 wirtualnych monet na kupon rabatowy 20 zł

Jak już wspominaliśmy po uzbieraniu 20 wirtualnych monet, będziemy mogli je wymienić na kupon rabatowy o wartości 20 zł. Kupon będzie można zakupić w zakładce „Monety i Kupony” w najnowszej wersji aplikacji mobilnej Allegro. Wymiana monet na kupon będzie nas kosztować 20 gr, które zostanie dopisane do naszego salda Allegro.

Sam kupon można wykorzystać na dowolne zakupy przekraczające wartość 50 zł. Na wykorzystanie kuponu mamy 14 dni od momentu jego wygenerowania. Jeśli chodzi o monety to będą one ważne przez pół roku. Jak na razie można je zdobywać do 30 kwietnia 2017 roku.

Uwaga: gromadzenie monet w ramach jednego konta podlega limitom:

– 60 monet w ciągu doby,
– 120 monet w ciągu miesiąca,
– 400 monet przez cały okres trwania programu.

Więcej szczegółów dostępne jest w regulaminie promocji.

Ile realnie zyskujemy?

Spójrzmy teraz na program od strony praktycznej. Aby zdobyć chociaż jeden kupon rabatowy, będziemy musieli kupić przynajmniej 4 produkty po minimum 60 zł. W najbardziej optymistycznym przypadku wydamy 240 zł (plus koszty przesyłki), co da nam 24 wirtualne monety. Wymiana ich na kupon pozwoli na zaoszczędzenie 20 zł na następnych zakupach o wartości przynajmniej 50 zł. Pamiętajmy jeszcze o dodatkowej opłacie za zakup kuponu – 20 gr. Podsumowując: po wydaniu przynajmniej 290,20 zł w serwisie Allegro, zaoszczędzimy 20 zł, co stanowi 6,89% zwrotu.

Podczas następnych zakupów będzie to już wyglądać nieco lepiej. Drugi kupon będziemy mogli wymienić już po wydaniu 180 zł (3×60 zł), co da nam 18 monet (mamy jeszcze dodatkowe 4 z poprzednich zakupów). W tym przypadku zwrot w najlepszym przypadku wyniesie 8,68%.

Czy program jest opłacalny? Na pewno w jakimś stopniu tak, jednak ewidentnie widać, że został on tak skonstruowany, aby zachęcać klientów do kolejnych zakupów. Regulamin posiada wiele ograniczeń, więc najmniejszy błąd może pozbawić nas premii. Dla osób, które często robią zakupy w serwisie Allegro na pewno jest to okazja, jednak dla innych nie powinno być to powodem do robienia wszystkich zakupów tym serwisie.

Write a Reply or Comment