„Nowy gatunek” lokaty w BPH z oprocentowaniem na 4%

10 Lis

„Nowy gatunek” lokaty w BPH z oprocentowaniem na 4%

Nowa oferta promocyjna od Banku BPH może znaleźć wielu chętnych. Bank oferuje lokatę na 4% razem z kontem osobistym. Aby skorzystać z promocji musimy udać się do placówki banku. Jednak nie wszystkie osoby będą mogły skorzystać z oferty BPH.

„Nowy gatunek” lokaty jest skierowany do nowych klientów, którzy od 1 stycznia do 1 listopada 2015 r. nie posiadali rachunku bankowego w BPH. By móc skorzystać z promocyjnej lokaty, należy założyć także konto osobiste w BPH – jeden z trzech rachunków: Lubię to! Konto, Kapitalne Konto albo Maksymalne Konto. Warunki lokaty to 4% w skali roku i depozyt na 6 miesięcy. Minimalny depozyt wynosi 1 tys. zł, maksymalny 10 tys. zł. Jednak najtrudniejszym warunkiem do spełnienia jest zagwarantowanie comiesięcznych wpływów w wysokości co najmniej 2 tys. zł. Jeśli nie spełnimy tego warunku oprocentowanie lokaty spadnie do 0,25% w skali roku w danym miesiącu, kiedy nie spełniliśmy tego warunku. Jednak jeśli w kolejnym miesiącu spełnimy te wymaganie – oprocentowanie wróci do poziomu 4%.

Klienci mogą skorzystać z promocji do 29 lutego 2016 r. Warto zaznaczyć, że konto z promocyjnie oprocentowaną lokatą można założyć tylko w oddziale banku. Nie jest to możliwe do zrobienia przez Internet czy też telefon. Jedynie wniosek o otworzenie konta i lokaty można złożyć przez Internet. Pozostałych czynności musimy dopełnić w jednym z oddziałów BPH w Polsce.

Które konto wybrać?

Najlepszym rozwiązaniem wydaje się założenie Lubię to! Konta. Jest on w pełni darmowe, bez konieczności spełniania dodatkowych wymagań. Konto Maksymalne również może być zwolnione z wszelkich opłat, ale klient musi wykazać wpływy w wysokości co najmniej 7500 zł. Konto Kapitalne wiąże się z ponoszeniem miesięcznej opłaty w wysokości 9,99 zł.

Write a Reply or Comment