Najlepsze lokaty krótkoterminowe w kwietniu 2015

01 kw.

Najlepsze lokaty krótkoterminowe w kwietniu 2015

Najpopularniejszym sposobem oszczędzania w naszym kraju wciąż pozostają lokaty bankowe. Dzieje się tak, ponieważ depozyty terminowe otwierane w banku gwarantują bezpieczeństwo oraz zyski. Pomimo niskich stóp procentowych, Polacy nie zniechęcają się do lokat bankowych. M.in. dlatego, że w tej chwili inflacja znajduje się na rekordowo niskim poziomie, co wpływa na poziom realnych zysków z lokat.

Dobrym sposobem na dostosowanie się do sytuacji rynkowej jest założenie lokaty krótkoterminowej. Tego typu depozyty pozwalają na uzyskanie wysokich zysków i jednocześnie na utrzymanie płynności środków. Zakładając lokaty na krótki okres, po zakończeniu umowy możemy szukać lepszych ofert na rynku – optymalizując tym samym zyski. Sprawdziliśmy, które banki mają obecnie najlepsze lokaty krótkoterminowe.

Najlepszą ofertą na rynku, jeśli chodzi o lokaty, jest w tej chwili depozyt Idea Banku. Termin zapadalności to 3 miesiące. Oprocentowanie w tym przypadku wynosi 4% w skali roku. Idea nie wymaga od nowych klientów zakładania rachunku osobistego. Lokatę można założyć od 1 tys. zł przez Internet.

Równie ciekawą ofertą jest lokata w BGŻ Optima. Lokatę zakłada się na okres 3 miesięcy. Depozyt jest oprocentowany na 4% w skali roku. Niewątpliwym plusem tej oferty jest możliwość wypłaty środków przed czasem – bez utraty odsetek. Otworzenie lokaty przez Internet trwa dosłownie 5 minut.

Kolejną ofertą jest lokata z Getin Bank. Ten depozyt posiada oprocentowanie wynoszące 3,5% w skali roku. Lokata jest zakładana na okres 2 miesięcy. Minimalnie na depozyt można wpłacić 500 zł – górne ograniczeni wynosi 10 tys. zł. Tak jak przy lokacie BGŻ Optima, zrywając wcześniej umowę o lokatę, zatrzymamy naliczone odsetki.

Jak można stwierdzić na podstawie naszej analizy, obecne lokaty dają w miarę rozsądnie zarobić. Całość zestawienia można znaleźć sprawdzając aktualny ranking lokat z kwietnia 2015 – nasza kompleksowa analiza wszystkich ofert banków.

Write a Reply or Comment