Na czym polega konsolidacja kredytów?

04 Lis

Na czym polega konsolidacja kredytów?

Istotą funkcjonowania kredytów konsolidacyjnych jest łączenie mniejszych kredytów w jeden. W taki sposób kredytobiorca zastępuje kilka płatności ratalnych w skali miesiąca jedną, dużą. Wynika z tego prosta oszczędność czasu oraz kwestii wymagających zapamiętania. Nie trzeba bowiem wykonywać kilku niezbędnych przelewów, ani pamiętać, która rata dotyczy danego terminu płatności. Jeżeli już wcześniej chcieliśmy zaoszczędzić na czasie i zdecydowaliśmy się na ustanowienie zleceń stałych, to możemy zaoszczędzić na ich kosztach.

Mniejsze raty, dłuższy okres spłaty

Konsolidacja kredytów zapewnia zmniejszenie miesięcznej raty. Płatność z tytułu raty kredytu jest zwykle mniejsza, niż suma płatności wynikających z rat zobowiązań, które podlegają konsolidacji. Zmniejszenie miesięcznych płatności ma jednak odzwierciedlenie w okresie, w którym będziemy spłacali zobowiązanie. Ulegnie on wydłużeniu, co spowoduje, iż łączne koszty wynikające z oprocentowania wzrosną. W taki sposób uzyskujemy pomniejszenie miesięcznych wydatków, lecz całkowita suma do spłacenia wzrasta.

Dodatkowe środki

Zaciągając kredyt konsolidacyjny zyskujemy także dodatkową możliwość. Możemy bowiem pozyskać przy okazji dodatkowe środki, które potraktować można jako dodatkowy kredyt, który także podlegał będzie konsolidacji razem z już istniejącymi zobowiązaniami. Kredyt konsolidacyjny może opiewać na dodatkową sumę pieniędzy, która powiększy jego saldo i którą będziemy mogli przeznaczyć na dowolny cel. Kwota ta zostanie nam wypłacona podczas uruchomienia kredytu, a spłacać ją będziemy taka jak sumę wynikającą z zobowiązań łączonych.

Wiele ofert, która najlepsza ?

Na rynku istnieje wiele ofert kredytów konsolidacyjnych. Każdy kredytobiorca chciałby wybrać jednak tą najlepszą. W tym celu należy dokładnie przeanalizować rynek i wyznaczyć kredyt, który zagwarantuje nam najniższe koszty całkowity. W takim procesie pomóc mogą porównywarki kredytów konsolidacyjnych, dostępne np. pod tym adresem. Dzięki nim obejrzymy wiele ofert w jednym miejscu i będziemy mogli dostrzec tą najlepszą. Zaoszczędzi to wiele naszego czasu oraz zminimalizuje prawdopodobieństwo złego wyboru.

Write a Reply or Comment