Lokaty bankowe kontra Otwarte Konta Oszczędnościowe

01 cze

Lokaty bankowe kontra Otwarte Konta Oszczędnościowe

Produkty depozytowe to jedne z najbardziej popularnych nie tylko na polskim, ale również i zagranicznych rynkach bankowych. Pozwalają one, bowiem uzyskać skuteczny zarobek bez żadnego ryzyka. Albowiem klient uzyskuje pełną gwarancję kapitału a także zyska na odpowiednim poziomie. Najpopularniejszymi z nich są lokaty bankowe a także otwarte konta oszczędnościowe. Gdzie dokonując ich porównania należy wspomnieć, o co najmniej kilku podstawowych elementach.

Czym są lokaty bankowe?

Najprościej mówiąc lokaty bankowe to produkty depozytowe, które powodują zamrożenie środków na określony czas i uzyskanie z tego tytułu dodatkowych zysków. A zatem klient powierza bankierom swoje oszczędności, z których zakładana jest lokata na określony czas trwania. Zazwyczaj jest to okres od 3 do 24 miesięcy. W tym czasie środki, oszczędności klienta pozostają do dyspozycji banku a klient chcący je odzyskać przed okresem zakończenia lokaty traci wszystkie naliczone do tego momentu odsetki. Powinien więc zadbać oto aby cały czas trwania lokaty się wypełnił bo tylko wtedy uzyska gwarantowany zysk.

Otwarte Konto Oszczędnościowe jakie ma cechy?

Mówiąc o Otwartym Koncie Oszczędnościowym należy w pierwszej kolejności wspomnieć o możliwości wpłaty i wypłaty środków w dowolnym momencie. Jest to bowiem depozytowy rachunek bankowy, na który wpłacamy środki i powierzamy je bankowi. A zatem podobnie jak na lokacie. Jednak zupełnie inaczej niż w poprzednim produkcie w każdej chwili mamy możliwość wypłaty swoich środków bez utraty odsetek a także dopłaty do zgromadzonych wcześniej środków. W ten sposób uzyskamy nie tylko większe oprocentowanie ale również możliwość zgromadzenia większych oszczędności.

Cechy wspólne i zyski

Zarówno lokaty bankowe jak i Otwarte Konto Oszczędnościowe gwarantują pewne zyski. W przypadku lokat jednak dopiero po ich zakończeniu w przypadku OKO nawet po jednym dniu oszczędności. Albowiem na większości kont oszczędnościowych odsetki naliczane są za każdy dzień z osobna. Kolejno wybierając lokaty bankowe lub Otwarte Konta Oszczędnościowe uzyskuje gwarancję swojego kapitału. Mamy więc pewność, że to co powierzymy bankowi na pewno do na wróci. Wreszcie na koniec wybierając jeden z tych dwóch produktów musimy również się liczyć z podatkiem Belki czy podatkiem od oszczędności. W naszym kraju wynosi on 19% i jest pobierany od wszystkich zarobionych odsetek na produktów depozytowych.

Sprawdź najlepsze lokaty bankowe w czerwcu 2015 na konta-oszczednosciowe.blogspot.com.

Write a Reply or Comment