Jakie zobowiązania możemy konsolidować kredytem?

01 lip

Jakie zobowiązania możemy konsolidować kredytem?

Kredyty konsolidacyjne to coraz częściej wybierana przez Polaków opcja redukowania miesięcznych zobowiązań. Nic dziwnego. Przede wszystkim, pozwala nam na obniżenie raty miesięcznych zobowiązań, zredukowania wszystkich rat do tylko jednej miesięcznie oraz dodatkowo stwarza możliwość do uzyskania dodatkowych środków finansowych.

Zredukować możemy do tylko jednego kredytu przeróżne zobowiązania. Zazwyczaj w sposób pośredni lub bezpośredni dotyczą one podjętych poprzednio przez nas decyzji konsumenckich. W związku z tym na jedną ratę miesięcznie możemy zamienić inne raty wynikające z podpisanych umów dotyczących: kredytów samochodowych, rat za zakup towarów i/lub usług, wszelkiego rodzaju kredytów konsumenckich, hipotecznych i mieszkaniowych, pożyczek gotówkowych, zadłużeń na kartach kredytowych, linii kredytowych w rachunkach bankowych i tym podobnych. Obrazowo, dzięki opcji kredytu konsolidacyjnego płacić jedną ratę możemy jednocześnie za samochód, telewizor, pralkę i ratę karty kredytowej. W takiej sytuacji, zamiast pamiętać o trzech różnych terminach spłaty trzech różnych rat, musimy pamiętać tylko o jednej.

Na co zwrócić uwagę, kiedy już zdecydujemy się na kredyt konsolidacyjny?

Przede wszystkim bardzo ważnym będzie dla nas oprocentowanie kredytu konsolidacyjnego . Inną rzeczą, na którą koniecznie musimy zwrócić uwagę, jest ewentualna forma zabezpieczenia takiego kredytu, najczęściej jest to posiadana nieruchomość. Innym czynnikiem jest też długość okresu spłaty oraz ewentualne prowizje za przyznanie nam takiego kredytu, jego wcześniejszą spłatę bądź przewalutowanie. Kolejną sprawą jest też zwrócenie uwagi na potencjalną możliwość zawieszenia spłaty rat.

Co może być przedmiotem zabezpieczenia kredytu?

W przypadku, w którym bank wymaga od nas zabezpieczenia na rzecz spłaty kredytu konsolidacyjnego , jego przedmiotem może stać się zarówno mieszkanie w bloku, jak i dom wolnostojący. Nie tylko jednak budynki, takie jak kamienica, mogą stać się przedmiotem zabezpieczenia – bank może również zaakceptować działkę rolną lub budowlaną niezabudowaną. W przypadku, gdy kredytobiorca nie posiada nieruchomości, mogącej stać się zabezpieczeniem, bank może ustanowić takie zabezpieczenie również na określony lokal osób trzecich.

W ostateczności takim zabezpieczeniem może stać się również terminowa blokada lokaty na czas trwania umowy. Jest to jednak rozwiązanie stosowane w przypadku bardzo zamożnych klientów, którzy posiadają duże oszczędności, ale nie chcą blokować nieruchomości jako zabezpieczenie kredytu.

Write a Reply or Comment