Jak wybrać najkorzystniejszą lokatę?

01 lip

Jak wybrać najkorzystniejszą lokatę?

W zdecydowanej większości krajów dominuje wolnorynkowy ustrój gospodarczy, którego podstawową cechą jest to, że swoją działalność gospodarczą może rozpocząć każdy człowiek, czy też podmiot prawny. W takiej sytuacji, rynek jest przesycony dostawcami towarów oraz usług, a konsumenci mają ogromny wybór w każdej dziedzinie towarów czy usług.

Jednocześnie, mamy do czynienia z ogromną rywalizacją pomiędzy producentami tych samych produktów (które stanowią wobec siebie substytuty). Przedsiębiorstwa stoją przed koniecznością nieustannego poszukiwania takich rozwiązań, które zapewnią im jak największą liczbę klientów. Nie jest to łatwe zadanie, na którym korzystają nie tylko przedsiębiorstwa radzące sobie najlepiej, ale także konsumenci.

Współcześnie, społeczeństwo coraz lepiej rozumie potrzebę gromadzenia oszczędności. Dlatego też, decydujemy się na jeden z produktów oszczędnościowych oferowanych przez banki, co jest całkiem naturalne. Niestety, ale przeciętna osoba nie zna się na mechanizmach rządzących bankowością, dlatego wybór konkretnej oferty może być dość trudny. Weźmy dla przykładu lokaty bankowe, które są chyba najpopularniejszą formą zarządzania oszczędnościami.

Najważniejszy parametr – oprocentowanie lokat

Najważniejszą kwestią, którą powinniśmy kierować się podczas wyboru oferty jest wysokość oprocentowania, od którego w bezpośredni sposób zależy poziom naszych zysków z danego depozytu. Natomiast czas trwania lokaty powinien być dostosowany do naszych potrzeb. Pamiętajmy, że w tym okresie nie możemy korzystać ze zdeponowanych środków. Jak wygląda nasz zysk? Załóżmy, że wybraliśmy lokatę oprocentowaną na 3%. Jeśli „zamrozimy” 3000 zł, to po roku trwania lokaty, nasze odsetki będą wynosiły 90 złotych. Nie jest to szczególnie zachwycająca kwota, jednak zawsze dodatkowy pieniądz w naszej kieszeni. Warto zajrzeć w ranking ofert i sprawdź najlepsze lokaty bankowe w lipcu 2015 na polskabankowosc.com.pl, który bez najmniejszego problemu znajdziemy w Internecie. Jest to najprostszy i najlepszy sposób na porównanie lokat i wybranie najkorzystniejszej dla siebie oferty.

Write a Reply or Comment