Jak wybrać korzystne konto bankowe?

01 wrz

Jak wybrać korzystne konto bankowe?

Obecnie mamy do czynienia z bardzo dużą ilością ofert kont bankowych dostępnych na rynku. Dużym plusem takiego stanu rzeczy jest konieczność konkurowania o klienta, a więc tworzenia przez banki kont o przyjaznych użytkownikowi parametrach. Chcąc wybrać najlepsze konto bankowe co prawda jesteśmy zmuszeni do przeanalizowania wielu ofert, ale za to w konsekwencji możemy zdeponować swoje środki na koncie dopasowanym do naszych oczekiwań.

Kryteria oceny

Wybierając konto bankowe należy wziąć pod uwagę kilka kluczowych czynników. Pierwszym z nich jest opłata za prowadzenie rachunku. W wielu przypadkach oferowane konta nie wiążą się z żadnymi kosztami, więc warto poszukać oferty, która zapewni nam bezwzględnie darmowe konto. O ile w przypadku rachunków internetowych brak tego rodzaju opłat jest wręcz standardem, o tyle w przypadku kont zakładanych stacjonarnie warto dopytać czy takie opłaty występują, bowiem ich brak nie jest raczej parametrem standardowym. Kolejnym aspektem kosztowym jest opłata za kartę debetową wydaną do rachunku.

Najbardziej popularnym rozwiązaniem jest tu zniesienie opłaty w momencie spełnienia przez użytkowania określonych warunków. Sprowadzają się one do wykonania płatności kartą na określoną w umowie kwotę w ciągu miesiąca rozliczeniowego. W sytuacji kiedy wymagany limit transakcji zostanie przekroczony opłata za kartę debetową nie występuje. Jeżeli jednak klient nie zdoła spełnić wymaganego warunku musi ponieść tę opłatę. Warto jednak wspomnieć, iż można znaleźć oferty w przypadku których nie trzeba spełniać żadnych dodatkowych warunków, aby nie ponosić kosztów obsługi karty debetowej. Co ciekawe nadal funkcjonują oferty, w których opłata za kartę jest obligatoryjna i nie można jej się pozbyć nawet przez spełnianie dodatkowych kryteriów. Częstym wabikiem na klientów, który wykorzystują banki oferując konta bankowe jest cashback. Polega on na tym, że podczas płacenia kartą wydaną do rachunku otrzymujemy zwrot pewnej wartości procentowej wydanej kwoty. Jeżeli zatem często robimy zakupy płacąc kartą, to warto w swoich poszukiwaniach najlepszego konta uwzględnić także taką możliwość.

Rankingi kont bankowych

Jeżeli wiemy już jakiego konta osobistego poszukujemy, to pozostaje tylko przeszukać rynek i odnaleźć ofertę idealną dla nas. W tej czynności pomoże nam ranking kont bankowych. Jest to narzędzie, które gromadzi w jednym miejscu wiele ofert różnych banków i prezentuje je w przystępny sposób. Dzięki możliwości wyszukiwania parametrycznego szybko wyfiltrujemy te konta, które spełniają nasze oczekiwania.

Write a Reply or Comment