Jak szybko porównać oferty lokat bankowych?

05 sie

Jak szybko porównać oferty lokat bankowych?

Ofert lokat bankowych jest naprawdę sporo. Każda instytucja proponuje ich przynajmniej kilka, a samych banków na rynku jest kilkadziesiąt. Klient musi więc porównać blisko kilkaset warunków różnych produktów oszczędnościowych. Całe szczęście, z pomocą przychodzi niezastąpiony Internet oraz indywidualni, niezależni doradcy.

Ranking lokat

W Internecie pełno jest stron, które pozwalają na porównanie lokat pod względem dostępnych warunków i osiągniętego zysku przy danym kapitale. Wiele z nich stworzono specjalnie po to, by promować instrumenty finansowe jednego, konkretnego banku. Serwisy te będą zachwalać te produkty, delikatnie wspominając tylko o innych. Tego typu portali należy się wystrzegać. Informacje warto porównywać ze sobą w kilku rankingach lokat – im częściej będą się pokrywać, tym pewniejszymi danymi dysponujemy. Najlepsze porównywarki to takie, które w jasny i czytelny sposób porównują i przedstawiają wybrane kryteria wszystkich produktów. W Internecie można ich spotkać przynajmniej kilkanaście, a sugerowany wybór zawsze jest opatrzony komentarzem zawierającym plusy i minusy tego rozwiązania.

Kalkulatory lokat

Poza rankingami lokat, bardzo popularne stały się kalkulatory. Na klienta najlepiej działają liczby i konkretna wartość zarobku, który może uzyskać. Coraz bardziej podejrzliwie podchodzi się do ofert przedstawiających wysokie procenty, a które nie mówią o faktycznych nominałach. Kalkulatory są w stanie w szybki sposób przedstawić wyliczenia, który bank zapłaci najwięcej na ulokowanie w nim pieniędzy, z uwzględnieniem kryteriów dotyczących wysokości kapitału, czasu trwania umowy oraz opłat, które trzeba uiścić. Mowa tu zwłaszcza o założeniu obowiązkowego konta osobistego, które często nie jest darmowe. W ten sposób, kierując się samą wartością zarobku, można wybrać ofertę najlepszej lokaty. Sprawdź najlepsze lokaty bankowe w sierpniu 2015 na konta-oszczednosciowe.blogspot.com.

Niezależni doradcy

To rozwiązanie jest polecane osobom, które posiadają spory majątek i pragną w optymalny sposób nim rozporządzić. W przypadku bardzo wysokich kwot, kapitał można podzielić i trzymać w różnych bankach, by uzyskać maksymalne zabezpieczenie z Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Porównywanie lokat dla klientów zamożnych najlepiej jest zlecić doświadczonemu i niezależnemu doradcy finansowemu. Za niewielką opłatą można uzyskać jasne zestawienie lokat oraz zysków, które wypracują nasze pieniądze. Nie ma przeszkód, by skorzystać z usług polecanej i fachowej osoby indywidualnej, a może to również być firma, która zajmuje się tego typu zleceniami. Wybór jest naprawdę duży.

Write a Reply or Comment