Jak obniżyć koszty kredytów w różnych bankach?

01 Mar

Jak obniżyć koszty kredytów w różnych bankach?

Wszystkie zaciągnięte zobowiązania oprócz kosztów związanych ze spłatą i odsetkami posiadają także różnego typu koszty dodatkowe. Ponieważ często zdarza się, że nasze kredyty zaciągamy w różnych bankach, to każdy z nich generuje dodatkowe koszty zależne od konkretnej placówki finansowej.

To z kolei sprawia, że łączne wydatki na nasze zadłużenia rosną i dodatkowo obciążają domowy budżet. Zmienić ten stan rzeczy można korzystając z konsolidacji kredytów, która poprzez scalenie wszystkich zadłużeń w jedno pozwala nie tylko obniżyć koszty, ale czasem także obniżyć oprocentowanie.

Kredyty konsolidacyjne są rodzajem kredytów hipotecznych, które zabezpieczone są hipoteką i dzięki temu banki chętniej udzielają na nie niższego oprocentowania, a także znacznie wydłużają okres spłaty nawet do kilkudziesięciu lat. To sprawia, że kredytobiorca wprawdzie przez długi czas będzie musiał spłacać zadłużenie wraz z odsetkami, ale miesięczne raty będą niższe niż suma zobowiązań przez konsolidacją. Dodatkową zaletą konsolidacji jest także ograniczenie kosztów dodatkowych ponieważ od tej chwili zadłużenie obsługiwał będzie już tylko jeden bank, a nie jak wcześniej kilka, które z osobna naliczały sobie prowizje i ubezpieczenia. Sprawdź ranking kredytów konsolidacyjnych styczeń 2015 i dowiedz się ile zaoszczędzisz na konsolidacji.

Kredyt konsolidacyjny może także obniżyć oprocentowanie naszego zadłużenia, a dzieje się tak ponieważ często na skutek zmiany stóp procentowych na rynku zmienia się oprocentowanie ofert bankowych. Zmiany te dotyczą przeważnie ofert nowych, dlatego zawierając nową umowę z bankiem jest duże prawdopodobieństwo otrzymania korzystniejszych warunków niż na starej umowie.

Na dodatek nowa umowa stwarza kredytobiorcy możliwość negocjacji z bankiem nie tylko nowego oprocentowania, ale także niższych prowizji czy ubezpieczeń, które uczynią nową umowę bardziej opłacalną i przede wszystkim tańszą. Oczywiście wynegocjować można także korzystniejsze raty miesięczne poprzez wydłużenie okresu kredytowania. Kredyt konsolidacyjny będzie przez to droższy, ale za to raty miesięczne niższe i mniej obciążające domowy budżet.

Write a Reply or Comment