Jak działa ranking lokat i jak go przeglądać?

01 wrz

Jak działa ranking lokat i jak go przeglądać?

Ranking lokat to internetowe porównanie lokat, które dostępne jest online na specjalistycznych witrynach. Witryny te pozwalają dokonać szybkiego (i przynajmniej wstępnego) zestawienia między produktami bankowymi typu właśnie lokaty lub też między takimi produktami, jak konta osobiste, konta oszczędnościowe, oferty kredytowe (mieszkaniowe i nie tylko), czy między firmami oferującymi szybkie kredyty-chwilówki. Dla osoby zainteresowanej skorzystaniem z jakiegokolwiek bankowego wsparcia strony zawierające rankingi są niezwykle przydatne. Zwłaszcza, że oszczędność czasu jest przy tym ogromna.

Jeśli chodzi o planowane złożenie pieniędzy do któregoś z licznych bankowych depozytów, ranking pozwoli przede wszystkim wyselekcjonować najlepsze lokaty. Najlepsze, czyli takie, które pozwolą nam na wygenerowanie realnego zysku. Tu pamiętać należy, że choć lokata to po pierwsze produkt oferowany przez każdy bank, a po drugie produkt, na którym nie zarobimy kilkunastu procent od kapitału a co najwyżej kilka, to jednak w przypadku dużych środków wkładu własnego każdy promil robi różnicę. Dlatego oprocentowanie lokat to coś, na co uwagę powinniśmy zwracać w pierwszej kolejności.

Lokaty bankowe porównane są w rankingu po pierwsze pod kątem oprocentowania, po drugie – pod kątem ewentualnych obciążeń związanych z ich założeniem. Oznacza to, że już na poziomie wirtualnego zestawienia, dowiemy się, czy dany bank nie życzy sobie na przykład, aby obok lokaty założyć także w ramach jego struktur konto oszczędnościowe. Dowiemy się, czy lokata jest odnawialna czy też nie, jak długo trwa (miesiąc, trzy miesiące, rok), a wreszcie – w jaki sposób naliczane są odsetki (czy sumuje się je co miesiąc, czy tylko na końcowym etapie umowy). Jeżeli wszystkich parametrów w rankingu nie odnajdziemy, wtedy warto o trzech najbardziej atrakcyjnych produktach, wyselekcjonowanych właśnie przez wyspecjalizowane zestawienie, doczytać już bezpośrednio na stronie banku. Wtedy na pewno już najlepsza lokata nie umknie naszej uwadze.

Write a Reply or Comment