0 zł za Alerty BIK, czyli darmowa ochrona przed oszustwami kredytowymi !

08 Wrz

0 zł za Alerty BIK, czyli darmowa ochrona przed oszustwami kredytowymi !

Niedawno w mediach głośno było o wycieku miliona numerów PESEL, które jednego dnia zostały przekazane osobom trzecim. Stało się tak za sprawą działań kilku kancelarii prawniczych, które jednej nocy wysłały zapytanie o tak dużą liczbę numerów. Prawdopodobne jest, że zamieszane są w to grupy hakerskie, które chciały wyłudzić dane oraz wykorzystać je do swoich celów.

PESEL to jedna z najbardziej prywatnych danych o osobie, identyfikator tożsamości, który może posłużyć do wielu celów. Posiadając tego typu informacje, możemy m.in. zaciągnąć kredyt oraz zrzucić ciężar spłacania na osobę poszkodowaną (właściciela wykorzystanego numeru PESEL).

Ze względu na ostatnie zdarzania oraz brak szczegółowych informacji na temat numerów, które wyciekły, warto szczególnie uważać na swoją prywatność. W chwili obecnej sprawa jest w trakcie badań oraz nie jesteśmy w stanie dokładnie sprawdzić, czyje poufne dane zostały wykradzione. Dlatego tak istotne jest, aby regularnie sprawdzać, czy nie zostały one w jakiś sposób wykorzystane.

Jedną z takich możliwości jest ochrona Biura Informacji Kredytowej, która proponuje zupełnie darmowe Alerty informujące o chęci zaciągnięcia na nas kredytu przez osoby niepożądane. Pozwoli nam to na szybką reakcję, która zapobiegnie nieszczęściu.

Biuro Informacji Kredytowej

BIK to miejsce, w którym przechowywane są informacje na temat Twojej historii kredytowej. To właśnie dzięki niemu, banki mogą dowiedzieć się najważniejszych informacji o kliencie. Przechowywane są tam dane na temat naszych poprzednich pożyczek, ich spłat oraz informacje na temat tego, jak radzimy sobie z aktualnymi wydatkami (m.in. czy posiadamy zadłużenie na kartach debetowych oraz kredytowych). Bank otrzymuje wszystkie dane oraz jest w stanie określić, czy jesteśmy dla niego wiarygodni, a także podejmuje decyzje na temat przyznania gotówki.

Tak więc bez udziału BIK, kredyt nie zostanie przyznany. Jest to niezbędny krok, który nigdy nie jest pomijany przy udzielaniu pożyczki. Właśnie dlatego ważne jest, aby zarejestrować się na stronie BIK.pl oraz włączyć usługę raportowania. Dzięki aktywnym alertom zostaniemy poinformowani za każdym razem, kiedy bank będzie chciał otrzymać informacje na temat naszej historii kredytowej – będzie to również oznaczało, że ktoś próbuje zaciągnąć kredyt z wykorzystaniem naszych danych.

Do końca września mamy możliwość uruchomienia darmowego Alertu SMS, który aktywny będzie przez najbliższy rok.

Jak aktywować darmowe powiadomienia?

Jeżeli chcemy skorzystać z darmowych powiadomień, wystarczy dokonać rejestracji oraz aktywować usługę. W ten sposób będziemy mogli wybrać Konto Podstawowe za 19 zł lub Konto Premium, którego cena wynosi 79 zł. Dzięki aktualnej promocji możemy przez rok korzystać z Konta Podstawowego zupełnie za darmo. Musimy jedynie po rejestracji aktywować usługę Alerty BIK. Jeżeli strona będzie wymagała od nas jakichkolwiek opłat, wystarczy wpisać kod rabatowy:  ALERTY-1751.

Dzięki Alertom możemy dowiedzieć się czegoś więcej na temat naszej historii kredytowej oraz aktywnych zobowiązań, a także otrzymywać powiadomienia za każdym razem, kiedy ktoś będzie chciał zaciągnąć kredyt z wykorzystaniem naszych danych. Sami decydujemy czy wolimy otrzymywać je za pomocą SMSa, czy maila.

Zarejestruj się już dziś i zadbaj o swoje bezpieczeństwo.

 

 

Write a Reply or Comment